Zájezd do Švýcarska od 5 820 Kč »

Doprava ve Švýcarsku

Z cestování v našich končinách jsme zvyklí řídit se hesly „Buďte rádi, že jedete!“ nebo „Čekejte, jednou to dojet musí…“ Ve Švýcarsku něco takového prakticky neexistuje – tamní lidé jsou přesní nejen při výrobě hodinek, ale i při cestování. Autobusy i vlaky jezdí na čas, zpoždění u aerolinek nastávají minimálně a při cestě autem si určitě nezničíte podvozek kvůli neopraveným vozovkám.

Z Česka do Švýcarska

Pokud si už předem nevyberete zájezd s nějakou cestovní kanceláří autobusem, můžete se do země krávy Milka dopravit vlastními silami.

Automobilová doprava

Autem se od nás do Švýcarska většinou jezdí přes Německo. Plánujete-li navštívit západnější části země (Basilej, Bern atd.), bude zřejmě nejlepší variantou jet přes Plzeň, Rozvadov, Norimberk, Stuttgart a Karlsruhe. V případě, že se cíl vaší cesty nachází více východně, je možné cestovat přes Mnichov a Bregenz.

Vlaková přeprava

Vyhovuje-li vám cestování vlakem, bez problémů jezdí denní i noční spoje, přičemž ty noční jsou navíc vybaveny lehátkovými a lůžkovými vozy.

Letecké spoje

Z letiště Praha Ruzyně létají pravidelné letecké linky do Curychu, Ženevy, Basileje a Lugana.

Cestování po Švýcarsku

O České republice se tvrdí, že má velmi hustou železniční síť, ale kdokoliv navštívil Švýcarsko, tak vám potvrdí, že tamní veřejná doprava je zcela na jiné úrovni a patří k těm nejlepším na světě. Obsluhující personál je ochotný, vše funguje rychle a bez problémů a častá vnitrostátní spojení vás spolehlivě zavezou z letiště pomalu až na vrcholky Alp.

Velmi hustá síť městské, vlakové, autobusové i lodní dopravy vás ve velmi dobrém čase dopraví kamkoli si budete přát. Romantické výhledy je možné zažít na některé panoramatické železniční trati.