Zájezd do Švýcarska od 5 820 Kč »

Regiony Švýcarska

Basilej

Basilejský kanton je bohatý na překrásné scenérie a kulturní události. Koncerty klasické hudby, památky přežívající z doby přítomnosti starých Římanů či plavby na Rýně jsou jen malou ochutnávkou z obrovského množství příležitostí, které tento region skýtá.

Bern

Uprostřed Bernských Alp leží oblast Adelboden charakteristická svou venkovskou atmosférou a ideálními podmínkami pro lyžaře i letní turisty. Překvapí vás především svou všudypřítomnou rodinnou atmosférou a svou univerzálností pro všechny návštěvníky v kteroukoliv roční dobu.

Centrální Švýcarsko

Ráj procházek s celkem 370 km pěších přímých i okružních tras, ale na své si přijdou i cyklisté – tedy aspoň ti vlastníci horské kolo, protože skalnatá krajina této oblasti nepatří k těm nejlépe sjízdným.

Fribourg

Schwarzsee je malá prázdninová a turistická oblast ve východní části regionu Fribourg. Okolo idylického horského jezera na jednom konci údolí si zde neporušenou přírodu a tradiční zvyky užívají často celé rodiny.

Graubünden

Kam se hnete, tam můžete lyžovat. Tato oblast je přímo protkána lyžařskými sjezdovkami a trasami pro běžkové lyžování. Nemusíte ani příliš hledat – téměř v každém menším městě naleznete hotel nebo horskou chatu, kde se můžete nechat ubytovat, a místní vám jistě rádi poradí tu nejlepší sjezdovku v okolí.

Mittelland

Solothurn je považován za jedno z nejzachovalejších barokních měst ve Švýcarsku, kde je italská vznešenost kombinována s francouzsko-německou praktičností. Na světě není mnoho měst, které by o sobě mohly prohlásit, že se jim podařilo v maximální míře zachovat své historické prvky, ale Bern, hlavní město Švýcarska, je jedním z nich.

Neuchâtel

Neuchâtel (německy Neuenburg), město vystavěné ze žlutého pískovce, leží na severním břehu stejnojmenného jezera na úpatí pohoří Jura. V jeho středověkém centru města s řádkou kaváren, restaurací, divadel a muzeí je jasně cítit vliv francouzské architektury i kultury, přesto zde žije početná menšina obyvatel mluvících německy.

Ticino

V severním cípu jezera Maggiore leží Locarno, město s tím nejstálejším počasím v rámci celého Švýcarska – lidé si zde mohou užívat až 2300 hodin plného slunečního svitu ročně. Lugano, největší město rekreační oblasti Ticina, je nejen švýcarským třetím nejdůležitějším finančním centrem s mnoha funkcemi v oblasti konferencí, bankovnictví a obchodu, ale je to i město květin, parků, vil a sakrálních staveb.

Valais

Sion (německy Sitten), dvojjazyčné hlavní město kantonu Valais, je znám jako jedno ze sluncem nejpožehnanějších sídel ve Švýcarsku. Oblast horské vesnice Zermatt je pro všechny lyžaře tou nejznámější švýcarskou oblastí, kde by všichni chtěli strávit svou dovolenou.

Východní Švýcarsko

Metropole severovýchodního Švýcarska St. Gallen ležící mezi Appenzellerlandem a jezerem Constance se vyznačuje především okouzlujícími starými částmi města, ve kterých je zakázána veškerá doprava.

Ženeva

Usazena mezi alpskými vrcholky a hornatým terénem Jury leží Ženeva. Toto město v zátoce stejnojmenného jezera je proslulé především svou tradicí v oblasti humanitární problematiky a kosmopolitní atmosférou.

Lichtenštejnsko

Budete-li ve Švýcarsku autem, vyplatí se cestou zastavit i v Lichtenštej­nsku.