Zájezd do Švýcarska od 5 820 Kč »

Region Basilej

Basilejský kanton je bohatý na překrásné scenérie a kulturní události. Koncerty klasické hudby, památky přežívající z doby přítomnosti starých Římanů či plavby na Rýně jsou jen malou ochutnávkou z obrovského množství příležitostí, které tento region skýtá.

Ať už přijíždíte jako turista zdolávající pěšky pohoří Jura nebo jako účastník mezinárodních kongresů, Basilej vám jistě má co nabídnout. Mezi nezapomenutelné patří jistě staré římské město Augusta Raurica, jehož návštěvu můžete ideálně zkombinovat s vyjížďkou na Rýně.

Basilej

Basilejská radnice Konzervativní a zároveň novým myšlenkám otevřená, malebná a plná kontrastů – taková je Basilej, jedno z hlavních center švýcarského umění, hudby a architektury. Díky umístění tohoto města na rozhraní tří států (Německa, Francie a samozřejmě Švýcarska) a tří rozdílných regionů (švýcarského regionu Basilej, německého Bádenska-Württemberska a francouzského Alsaska) se stalo významným centrem obchodu a mezinárodních kongresů.

Basilej je švýcarským nejstarším univerzitním městem (univerzita zde byla založena již v roce 1460). Mezi jeho nejvýznamnější pamětihodnosti patří velké trhové náměstí s bohatě zdobenou radnicí z červeného pískovce a románsko-gotická katedrála.

Během procházky městem budete míjet celou řadu malých tradičních krámků a antikvariátů, ale i obchody nabízející výstřelky nejposlednější módy, umění i techniky. Rozhodně byste neměli zapomenout navštívit Läckerli Huus a ochutnat výborný místní medový dort.

Přítomnost téměř čtyřiceti muzeí dělá z Basileje místo s nejvyšší hustotou muzeí v celé zemi. Těmi mezinárodně nejznámějšími jsou zřejmě Basel Art Museum (Basilejské muzeum umění), Muzeum kultur, Fondation Beyeler či muzeum zasvěcené sochaři Jeanu Tinguelymu tvořícímu ze železa. Kromě historie přitahují zahraniční návštěvníky do města také symfonický a komorní orchestr stejně jako hudební divadlo.

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada Basilej Příjemně relaxovat můžete v botanických zahradách nebo v parcích na břehu Rýna. Dětem se určitě bude líbit v Etoscha House, v podstatě největší zoologickou zahradou ve Švýcarsku speciálně zaměřenou na namibijskou Savanu.

Trénovaní sloni a lvouni hřivnatí zde divákům předvádějí úchvatní představení, ovšem mezi odborníky se tato zoo stala známou především díky vysokému počtu úspěchů v oblasti páření (především goril a nosorožců).

Rheinfelden

Uličky a zákoutí v Rheinfeldenu Blízko Basileje, hned na začátku splavné části Rýna leží okouzlující městečko Rheinfelden. Jeho historické centrum je typické svými širokými nákupními ulicemi a postraními uličkami, které turisty přímo lákají k procházkám a utrácení.

Návštěvníci do něj přijíždějí jak za unikátními exkurzemi do balírny doutníků, tak i za konferencemi v luxusních hotelech, ovšem tím hlavním, co může Rheinfelden poskytnout, jsou lázně. Od doby kdy totiž byly v roce 1846 otevřeny, získaly celosvětový věhlas a z malého města se tak stává oáza zdraví a krásy.

Region Bern »