Zájezd do Švýcarska od 5 820 Kč »

Sporty ve Švýcarsku

Turistický výšlap do hor

Turistika

Díky silnému turistickému zájmu ve Švýcarsku vzniklo 60 000 kilometrů oficiální turistických tras.

Švýcarsko je velkým lákadlem pro horolezce z celého světa. Stále oblíbenější se stává i slézání vodopádů v Bernských Alpách, Graubündenu nebo i Wallisu. Více o Turistice »

Cyklistika a cykloturistika

Cyklisti na výletě V odlehlejších částech země byly zřízeny desítky tisíc kilometrů cykloturistických tras a stezek. Na kole se dnes můžete podívat i do míst, kam vás auto nikdy nedoveze.

Pokud kolo nevlastníte nebo ho nemáte jak do Švýcarska dopravit, za velmi přiznivou cenu si ho můžete zapůjčit ve většině velkých vlakových nádraží. Více o švýcarské cykloturistice »

Vodní sporty

Velké množství řek a především jezer umožňuje ve Švýcarsku turistům i domorodcům pěstovat ve velké míře vodní sporty. O popularitě vodních sportů svědčí i množství provozovaných společností zabývajících se jejich výukou. K dispozici je vám více než 120 škol surfování, 60 škol plachtění a 35 škol vodního lyžování. Více o Vodních sportech »

Zimní sporty – nejen lyžování

Snowboarďák v akci Sezóna zimních sportů začíná většinou na přelomu listopadu a prosince a končí v období Velikonoc. Některá lyžařská střediska mají výhodu vysoké nadmořské výšky, a proto si tam můžete užít i letního lyžování.

Do většiny zimních středisek se bez problémů dostanete vlakem nebo po udržovaných cestách autem. Více o Zimních sportech »

Ostatní sporty

Golf

Hráč golfu při odpalHráč golfu při odpaluu V rozmanité švýcarské krajině bylo zbudováno více než 50 velkých golfových hřišť, nabízí se vám tedy skvělá kulturní rekreační aktivita.

Pro ty méně zručné s golfovou holí jsou dostupné i minigolfová střediska. Golf je venkovní sport, ve kterém jeden hráč nebo několik hráčů hraje malým golfovým míčkem a snaží se ho pomocí různých holí dostat do jamky.

Pravidla golfu definují, že golfová „hra spočívá v hraní míčkem z odpaliště do jamky ranou nebo postupnými ranami v souladu s pravidly“. Původ golfu nacházíme na Britských ostrovech ve Skotsku, kde je pravděpodobně hrán už několik staletí. Je považován za hru pro společenskou elitu, ale v poslední době se začal šířit i mimo vyšší společenské kruhy.

Paragliding

Nemáte-li hluboko do kapsy, skutečně úžasné jsou balonové vyhlídkové lety nad Alpami. Ty můžete ze vzduchu vidět i při paraglidingu, pro který existuje ve Švýcarsku mnoho škol i startovních míst. Při paraglidingu je k pohybu vzduchem využíváno paraglidingové křídlo – padákový kluzák.

Startuje se s rozběhem z kopce, případně z roviny pomocí vlečného zařízení. Pomocí stoupavých vzdušných proudů může zkušený pilot plachtit celé hodiny a uletět až stovky kilometrů.

Tenis

Samozřejmý je i velký počet tenisových kurtů ve většině letovisek – v Gstaadu se dokonce koná švýcarské mezinárodní tenisové mistrovství.

Jízda na koni

Na stáje s koňmi a jezdecké školy narazíte také téměř kdekoli – můžete si zaplatit výjezd do přírody nebo hodinu s učitelem jízdy. Pokud budete mít štěstí, narazíte i na jízdárny pořádající několikadenní putování na koních po okolní krajině.