Zájezd do Švýcarska od 5 820 Kč »

Turistika ve Švýcarsku

Díky silnému turistickému zájmu ve Švýcarsku vzniklo 60 000 kilometrů oficiální turistických tras, které se svou náročností pohybují od těch nejjednodušších výletních až po vysokohorské a horolezecké trasy. Všechny jsou velmi dobře značeny a provedou vás po nich žluté informační cedulky, ze kterých můžete vyčíst informaci o cíli a době, za kterou k němu rychlejší chůzí můžete dojít.

Nepodceňujte své síly

Turistická rodina na horách Nepřeceňujte však horlivost Švýcarů příliš – vysokohorské stezky rozhodně nebudou vybetonované a s nějakou rychlou a jednoduchou procházkou nemůžete počítat.

Méně zkušení turisté si však mohou zaplatit horského průvodce, protože těch je víc než dost (cca 1200). Minimálně je ale vhodné se s někým zkušeným předem poradit. Zvlášť treking na ledovcovém terénu může být někdy nebezpečný.

Ráj horolezců

Švýcarsko je velkým lákadlem pro horolezce z celého světa, ale ne všichni dokáží správně odhadnout své schopnosti. Zvlášť svahy Matterhornu (zdolány 1865) nebo vražedná severní stěna Eigeru (zdolána 1938) mohou být velmi zrádné. Téměř všechny čtyřtisícovky můžete nalézt v kantonu Wallis, kde zároveň fungují desítky horolezeckých škol (pořádají pravidelné kurzy i pro začátečníky).

Slézání vodopádů

Stále oblíbenější se stává i slézání vodopádů v Bernských Alpách, Graubündenu nebo i Wallisu. Mnoho Švýcarů označuje tyto horolezce za blázny, ale v zimě se to na zamrzlých vodopádech mačkami a cepíny jen hemží. Pokud nechcete chodit po Švýcarku pěšky, můžete si vzít kolo a podniknout cyklistický výlet.

Další švýcarské sporty »