Zájezd do Švýcarska od 5 820 Kč »

Čokoládovna Broc – království čokolády

Budovy čokoládovny Caillers v Brocu

Když zavítáte do francouzské části Švýcarska, tak se vyplatí zastavit i v čokoládovně Broc. V areálu čokoládovny si můžete prohlédnout pytle kakaových bobů, kakaové máslo, technologii zpracování čokolády od rozemletí vyschlých kakaových bobů, smícháním se sušeným mlékem až po rozmíchání v tekutou čokoládovou hmotu.

Pytek kakaových bobů a kakaové máslo

Využijte možnosti kakaový bob přímo ochutnat a přímo ucítíte báječnou chuť horké čokolády. Bohužel není možné jako v sýrárně sledovat přes skleněnou stěnu přípravu čokolády, ale na druhou stranu si v poslední části prohlídky můžete vychutnat libovolný počet čokoládových kousků na naleštěných zrcadlech. Vybírejte pečlivě, protože i když máte čokoládu rádi, brzo už nebudete moci pozřít další kousky.

Čokoládové bonbony k ochutnávce na zrcadle

A u východu nezapomeňte nějakou čokoládu koupit i s sebou na cestu, až se chuť na čokoládu zase vrátí. Od roku 2010 je návštěva čokoládovny zpoplatněna, každý dospělý zaplatí 10 CHF, studenti 8 CHF a děti do 16 let mají vstup zdarma. Aktuální ceny o vstupném najdete na stránkách čokoládovny.